Nieuwbouw in Portugal — oktober 2026
flatin.pt-team · gepubliceerd op 2026-10-11
Portugal vergunde 10 166 nieuwbouwwoningen in de periode jun–aug 2026, +4 % ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (INE). Een vierkante meter nieuwbouw werd verkocht voor 2 402 € (mediaan, 12 maanden tot 1e kwartaal 2026), +14 % ten opzichte van bestaande woningen.
Vijf getallen
-
10 166
vergunde nieuwbouwwoningen, jun–aug 2026
+4 % ten opzichte van dezelfde periode in 2025 (9 770 woningen). INE, gezinswoningen.
# -
2 402 €
per m² — mediane verkoopprijs van nieuwbouw
Portugal, 12 maanden tot 1e kwartaal 2026. Bestaande woningen: 2 108 € (+14 %). INE.
# -
118
index van de flatin-bouwbarometer (2022 = 100)
Bouwdossiers over 12 maanden tot jul 2026, −1 % op jaarbasis. Vast panel: Lisboa, Matosinhos.
# -
74
projecten met woningen te koop in de catalogus
1 132 woningen te koop in 23 gemeenten; 250 projecten in de catalogus. Gecontroleerd tot 2026-10-11.
# -
5 791 €
per m² — mediane vraagprijs van woningen te koop
Instapprijs: 190 000 €. Dit zijn vraagprijzen van ontwikkelaars, geen verkoopprijzen. flatin.pt-catalogus, 2026-10-11.
#
Vroeg signaal: 68 035 energie-voorcertificaten voor nieuwbouw in 12 maanden tot jun 2026 (+16 %; ADENE — SCE, vasteland en Madeira). Ze worden afgegeven in de ontwerpfase, vóór de vergunning.
Duiding
In Porto vragen de 283 woningen te koop in de catalogus een mediaan van 5 073 € per m² — +30 % ten opzichte van de door het INE geregistreerde mediane verkoopprijs van nieuwbouw (3 904 €, 1e kwartaal 2026). Een vraagprijs is geen verkoopprijs: het verschil omvat onderhandeling en de vertraging van de INE-reeks, die 12 maanden aktes beslaat.
Van de gemeenten in deze tabel stegen de vergunningen het sterkst in Porto: 1 400 woningen in jun–aug 2026, tegen 363 een jaar eerder (+286 %).
flatin-barometer: bouwdossiers over 12 maanden
Index, 2022 = 100, vast panel (Lisboa, Matosinhos): elk punt telt de 12 maanden tot die maand op. Reeks vastgelegd op 2026-10-11.
Per gemeente
Gemeenten met projecten in de flatin.pt-catalogus of met een barometerreeks. ‘—’: de bron publiceert de waarde niet (het INE onderdrukt medianen bij weinig verkopen) of er staan geen woningen te koop.
| Gemeente | Vergunde woningen, jun–aug 2026 | Op jaarbasis | Vergunde woningen, 2025 | €/m² nieuwbouw (INE, 1e kwartaal 2026) | Projecten in catalogus | Met woningen te koop | Woningen te koop | Vanaf | €/m² gevraagd (mediaan) | Bouwdossiers, 12 maanden |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lisboa | 151 | −4 % | 1 170 | 6 226 € | 36 | 12 | 231 | 299 500 € | 8 012 € | 1 715 |
| Porto | 1 400 | +286 % | 1 904 | 3 904 € | 33 | 15 | 283 | 202 000 € | 5 073 € | 400 |
| Vila Nova de Gaia | 488 | −38 % | 2 987 | 2 969 € | 24 | 4 | 142 | 247 500 € | 3 766 € | — |
| Matosinhos | 140 | −25 % | 581 | 3 596 € | 18 | 8 | 39 | 190 000 € | 5 642 € | 250 |
| Oeiras | 205 | +46 % | 809 | 4 698 € | 14 | 1 | 20 | 525 000 € | 7 896 € | — |
| Maia | 203 | −28 % | 1 115 | 2 602 € | 8 | 0 | 0 | — | — | — |
| Gondomar | 109 | −29 % | 555 | 2 368 € | 7 | 3 | 16 | 250 000 € | 3 446 € | — |
| Loures | 70 | −71 % | 1 275 | 3 358 € | 7 | 2 | 77 | 430 500 € | 6 373 € | — |
| Portimão | 25 | −76 % | 594 | 3 184 € | 6 | 0 | 0 | — | — | — |
| Loulé | 17 | −26 % | 154 | 5 032 € | 6 | 2 | 6 | 680 000 € | 6 422 € | — |
| Leiria | 331 | +59 % | 1 129 | 2 180 € | 5 | 4 | 35 | 204 750 € | 4 150 € | — |
| Vila do Conde | 154 | +29 % | 732 | 2 230 € | 5 | 1 | 1 | 884 000 € | — | — |
| Albufeira | 1 | −67 % | 53 | 3 420 € | 5 | 2 | 29 | 375 000 € | 3 571 € | — |
| Coimbra | 270 | +6 % | 1 161 | 3 108 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Cascais | 127 | +21 % | 575 | 5 027 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Ponta Delgada | 73 | +18 % | 282 | 2 301 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lagoa (Algarve) | 14 | −73 % | 132 | 3 211 € | 4 | 2 | 5 | 640 000 € | 2 336 € | — |
| Guimarães | 193 | −27 % | 739 | 1 903 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Setúbal | 125 | +62 % | 250 | 3 093 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Braga | 117 | −21 % | 931 | 2 375 € | 3 | 1 | 42 | 350 000 € | 3 763 € | — |
| Faro | 44 | +175 % | 77 | 3 860 € | 3 | 2 | 41 | 380 000 € | 3 798 € | — |
| Ourém | 44 | −51 % | 218 | 1 563 € | 3 | 3 | 33 | 288 750 € | 3 429 € | — |
| Montijo | 30 | +400 % | 156 | 2 787 € | 3 | 2 | 23 | 299 250 € | 4 332 € | — |
| Nazaré | 29 | −3 % | 112 | 2 970 € | 3 | 3 | 28 | 400 000 € | 11 476 € | — |
| Póvoa de Varzim | 19 | −82 % | 238 | 2 329 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sintra | 185 | +8 % | 1 073 | 3 107 € | 2 | 1 | 52 | 520 000 € | 6 731 € | — |
| Seixal | 148 | −27 % | 840 | 2 994 € | 2 | 2 | 18 | 305 000 € | 4 900 € | — |
| Funchal | 94 | +24 % | 349 | 3 867 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Penafiel | 74 | −1 % | 317 | 1 601 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Valongo | 59 | +556 % | 79 | 2 256 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Paredes | 49 | −36 % | 495 | 1 651 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Santarém | 8 | −67 % | 260 | 1 511 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Espinho | 2 | −97 % | 100 | 3 148 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Ovar | 129 | +207 % | 253 | 1 851 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Viana do Castelo | 118 | +48 % | 337 | 2 127 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Palmela | 94 | +68 % | 213 | 2 267 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Mafra | 61 | −61 % | 657 | 2 999 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Silves | 61 | +336 % | 57 | 2 812 € | 1 | 1 | 2 | 995 000 € | — | — |
| Cantanhede | 45 | −38 % | 190 | 1 489 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Pombal | 44 | −50 % | 233 | 1 512 € | 1 | 1 | 1 | 298 500 € | — | — |
| Almada | 40 | +18 % | 170 | 3 542 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sesimbra | 39 | +18 % | 169 | 3 161 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lourinhã | 35 | 0 % | 172 | 2 072 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Oliveira de Azeméis | 30 | −36 % | 91 | 1 453 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Moita | 27 | −7 % | 100 | 2 572 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Vila Real | 25 | +25 % | 190 | 2 057 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Esposende | 20 | −29 % | 123 | 2 598 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Figueira da Foz | 18 | −75 % | 297 | 2 127 € | 1 | 1 | 1 | 445 000 € | — | — |
| Santa Cruz | 16 | −6 % | 64 | 2 599 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sertã | 14 | −39 % | 41 | — | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Alcochete | 6 | +50 % | 67 | 3 102 € | 1 | 1 | 7 | 950 000 € | 3 049 € | — |
| Penalva do Castelo | 3 | +200 % | 12 | — | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| São João da Madeira | 0 | −100 % | 15 | 2 094 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lousã | 6 | −80 % | 52 | 1 399 € | 0 | 0 | 0 | — | — | 27 |
| Portugal | 10 166 | +4 % | 42 066 | 2 402 € | 250 | 74 | 1 132 | 190 000 € | 5 791 € | — |
Methode en bronnen
- INE, indicator 0012098 — vergunde woningen in nieuwbouw voor gezinsbewoning, som over 3 maanden (venster van deze editie: jun–aug 2026; bijgewerkt door het INE op 2026-10-09). Vergeleken wordt met hetzelfde venster een jaar eerder. Vensters die in januari of februari eindigen, komen niet in de kop: in 2026 publiceerde het INE ze als totaal sinds het begin van het jaar, niet als 3 maanden (door het INE gecorrigeerd op 9 oktober 2026).
- INE, indicator 0013235 — vergunde woningen in nieuwbouw voor gezinsbewoning, jaar 2025.
- INE, indicator 0012234 — mediane waarde per m² bij verkopen van nieuwe en bestaande gezinswoningen, 12 maanden tot 1e kwartaal 2026. Voor gemeenten met weinig verkopen publiceert het INE geen mediaan.
- flatin.pt-catalogus — gepubliceerde projecten; woningen te koop: actief, beschikbaar en met prijs, in de laatste 14 dagen bij de bron bevestigd als de bron een advertentie is. Vraagprijzen, geen verkoopprijzen. De mediaan per m² van een gemeente verschijnt vanaf 3 woningen. Laatste controle: 2026-10-10.
- flatin-barometer — bouwdossiers die binnenkomen bij gemeenten met open data (reeks vastgelegd op 2026-10-11); index met vast panel. Dossiers zijn geen vergunningen en geen woningen.
- ADENE — SCE: energie-voorcertificaten voor nieuwbouw, alleen als context; ze maken geen deel uit van de dataset van deze pagina.
- De cijfers van elke editie worden vastgezet op de publicatiedatum (2026-10-11). Latere herzieningen door de bronnen komen in de volgende editie, niet in deze.
- Verschijnt maandelijks, vanaf de 8e van elke maand, na de maandelijkse publicatie van het INE over bouwvergunningen.
Hoe de barometer wordt berekend
Zo citeert u
flatin.pt (2026). Nieuwbouw in Portugal — oktober 2026. https://flatin.pt/nl/rapport/nieuwbouw/2026-10/
Gegevens van deze editie
Tabel per gemeente en nationale cijfers, in CSV en JSON, onder CC BY 4.0: u mag ze hergebruiken met bronvermelding en een link naar flatin.pt. ADENE-cijfers zijn niet inbegrepen.
CSV · JSON · Lijst van edities (JSON)
Grafiek insluiten
Kopieer de code naar uw site: de afbeelding hoort bij deze editie en linkt naar het rapport.
<a href="https://flatin.pt/nl/rapport/nieuwbouw/2026-10/"><img src="https://flatin.pt/api/v1/reports/obra-nova/2026-10/chart.svg?lang=nl" alt="Index van de flatin-bouwbarometer — oktober 2026" width="1064" height="380" style="max-width:100%;height:auto"></a>
U mag deze cijfers kopiëren en hergebruiken, mits u de bron vermeldt met een link naar flatin.pt. Beter nog is een link naar deze pagina: zo kan de lezer het cijfer controleren. Gebruiksvoorwaarden