Новобудови в Португалії — жовтень 2026
Команда flatin.pt · опубліковано 2026-10-11
Кількість житлових одиниць у дозволах на нове будівництво в Португалії за 06–08.2026 — 10 166: +4 % до того самого періоду 2025 року (INE). Квадратний метр нового житла продавався за 2 402 € (медіана за 12 місяців до 1-й квартал 2026), +14 % до вторинного житла.
П'ять чисел
-
10 166
житлових одиниць у дозволах на нове будівництво, 06–08.2026
+4 % до того самого періоду 2025 року (тоді — 9 770). INE, житло для родин.
# -
2 402 €
за м² — медіана продажів нового житла
Португалія, 12 місяців до 1-й квартал 2026. Вторинне житло: 2 108 € (+14 %). INE.
# -
118
індекс барометра будівництва flatin (2022 = 100)
Справи про будівельні роботи за 12 місяців до 07.2026, −1 % за рік. Фіксована панель: Lisboa, Matosinhos.
# -
74
житлових комплексів із квартирами в продажу в каталозі
Квартир у продажу: 1 132; муніципалітетів: 23; комплексів у каталозі: 250. Перевірено до 2026-10-11.
# -
5 791 €
за м² — медіана запитуваної ціни квартир у продажу
Ціна входу: 190 000 €. Це ціни забудовників в оголошеннях, а не ціни угод. Каталог flatin.pt, 2026-10-11.
#
Випереджальний сигнал: енергетичних передсертифікатів нового житла за 12 місяців до 06.2026 — 68 035 (+16 %; ADENE — SCE, материк і Мадейра). Їх видають на стадії проєкту, до дозволу.
Що це означає
У муніципалітеті Porto за квартири в продажу в каталозі (їх 283) просять у медіані 5 073 € за м² — +30 % до медіани продажів нового житла за даними INE (3 904 €, 1-й квартал 2026). Запитувана ціна — не ціна угоди: до різниці входять торг і запізнення ряду INE, який охоплює 12 місяців угод.
Серед муніципалітетів цієї таблиці найбільше дозволи зросли в муніципалітеті Porto: 1 400 за 06–08.2026 проти 363 роком раніше (+286 %).
Барометр flatin: справи про будівельні роботи за 12 місяців
Індекс, 2022 = 100, фіксована панель (Lisboa, Matosinhos): кожна точка — сума 12 місяців до цього місяця. Ряд знято 2026-10-11.
За муніципалітетами
Муніципалітети з комплексами в каталозі flatin.pt або з рядом барометра. «—»: джерело не публікує значення (INE приховує медіани за малої кількості продажів) або квартир у продажу немає.
| Муніципалітет | Квартир у дозволах, 06–08.2026 | За рік | Квартир у дозволах, 2025 | €/м² нового житла (INE, 1-й квартал 2026) | Комплексів у каталозі | З квартирами в продажу | Квартир у продажу | Від | €/м² запитувана (медіана) | Справи про роботи, 12 місяців |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lisboa | 151 | −4 % | 1 170 | 6 226 € | 36 | 12 | 231 | 299 500 € | 8 012 € | 1 715 |
| Porto | 1 400 | +286 % | 1 904 | 3 904 € | 33 | 15 | 283 | 202 000 € | 5 073 € | 400 |
| Vila Nova de Gaia | 488 | −38 % | 2 987 | 2 969 € | 24 | 4 | 142 | 247 500 € | 3 766 € | — |
| Matosinhos | 140 | −25 % | 581 | 3 596 € | 18 | 8 | 39 | 190 000 € | 5 642 € | 250 |
| Oeiras | 205 | +46 % | 809 | 4 698 € | 14 | 1 | 20 | 525 000 € | 7 896 € | — |
| Maia | 203 | −28 % | 1 115 | 2 602 € | 8 | 0 | 0 | — | — | — |
| Gondomar | 109 | −29 % | 555 | 2 368 € | 7 | 3 | 16 | 250 000 € | 3 446 € | — |
| Loures | 70 | −71 % | 1 275 | 3 358 € | 7 | 2 | 77 | 430 500 € | 6 373 € | — |
| Portimão | 25 | −76 % | 594 | 3 184 € | 6 | 0 | 0 | — | — | — |
| Loulé | 17 | −26 % | 154 | 5 032 € | 6 | 2 | 6 | 680 000 € | 6 422 € | — |
| Leiria | 331 | +59 % | 1 129 | 2 180 € | 5 | 4 | 35 | 204 750 € | 4 150 € | — |
| Vila do Conde | 154 | +29 % | 732 | 2 230 € | 5 | 1 | 1 | 884 000 € | — | — |
| Albufeira | 1 | −67 % | 53 | 3 420 € | 5 | 2 | 29 | 375 000 € | 3 571 € | — |
| Coimbra | 270 | +6 % | 1 161 | 3 108 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Cascais | 127 | +21 % | 575 | 5 027 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Ponta Delgada | 73 | +18 % | 282 | 2 301 € | 4 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lagoa (Algarve) | 14 | −73 % | 132 | 3 211 € | 4 | 2 | 5 | 640 000 € | 2 336 € | — |
| Guimarães | 193 | −27 % | 739 | 1 903 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Setúbal | 125 | +62 % | 250 | 3 093 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Braga | 117 | −21 % | 931 | 2 375 € | 3 | 1 | 42 | 350 000 € | 3 763 € | — |
| Faro | 44 | +175 % | 77 | 3 860 € | 3 | 2 | 41 | 380 000 € | 3 798 € | — |
| Ourém | 44 | −51 % | 218 | 1 563 € | 3 | 3 | 33 | 288 750 € | 3 429 € | — |
| Montijo | 30 | +400 % | 156 | 2 787 € | 3 | 2 | 23 | 299 250 € | 4 332 € | — |
| Nazaré | 29 | −3 % | 112 | 2 970 € | 3 | 3 | 28 | 400 000 € | 11 476 € | — |
| Póvoa de Varzim | 19 | −82 % | 238 | 2 329 € | 3 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sintra | 185 | +8 % | 1 073 | 3 107 € | 2 | 1 | 52 | 520 000 € | 6 731 € | — |
| Seixal | 148 | −27 % | 840 | 2 994 € | 2 | 2 | 18 | 305 000 € | 4 900 € | — |
| Funchal | 94 | +24 % | 349 | 3 867 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Penafiel | 74 | −1 % | 317 | 1 601 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Valongo | 59 | +556 % | 79 | 2 256 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Paredes | 49 | −36 % | 495 | 1 651 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Santarém | 8 | −67 % | 260 | 1 511 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Espinho | 2 | −97 % | 100 | 3 148 € | 2 | 0 | 0 | — | — | — |
| Ovar | 129 | +207 % | 253 | 1 851 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Viana do Castelo | 118 | +48 % | 337 | 2 127 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Palmela | 94 | +68 % | 213 | 2 267 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Mafra | 61 | −61 % | 657 | 2 999 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Silves | 61 | +336 % | 57 | 2 812 € | 1 | 1 | 2 | 995 000 € | — | — |
| Cantanhede | 45 | −38 % | 190 | 1 489 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Pombal | 44 | −50 % | 233 | 1 512 € | 1 | 1 | 1 | 298 500 € | — | — |
| Almada | 40 | +18 % | 170 | 3 542 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sesimbra | 39 | +18 % | 169 | 3 161 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lourinhã | 35 | 0 % | 172 | 2 072 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Oliveira de Azeméis | 30 | −36 % | 91 | 1 453 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Moita | 27 | −7 % | 100 | 2 572 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Vila Real | 25 | +25 % | 190 | 2 057 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Esposende | 20 | −29 % | 123 | 2 598 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Figueira da Foz | 18 | −75 % | 297 | 2 127 € | 1 | 1 | 1 | 445 000 € | — | — |
| Santa Cruz | 16 | −6 % | 64 | 2 599 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Sertã | 14 | −39 % | 41 | — | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Alcochete | 6 | +50 % | 67 | 3 102 € | 1 | 1 | 7 | 950 000 € | 3 049 € | — |
| Penalva do Castelo | 3 | +200 % | 12 | — | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| São João da Madeira | 0 | −100 % | 15 | 2 094 € | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Lousã | 6 | −80 % | 52 | 1 399 € | 0 | 0 | 0 | — | — | 27 |
| Португалія | 10 166 | +4 % | 42 066 | 2 402 € | 250 | 74 | 1 132 | 190 000 € | 5 791 € | — |
Методика та джерела
- INE, показник 0012098 — квартири в дозволах на нове будівництво житла для родин, сума за 3 місяці (вікно цього випуску: 06–08.2026; оновлено INE 2026-10-09). Порівняння — з тим самим вікном роком раніше. Вікна, що закінчуються в січні чи лютому, до заголовка не йдуть: у 2026 році INE опублікував їх наростаючим підсумком з початку року, а не за 3 місяці (INE виправив їх 9 жовтня 2026 року).
- INE, показник 0013235 — квартири в дозволах на нове будівництво житла для родин, 2025 рік.
- INE, показник 0012234 — медіана вартості м² у продажах нового та вторинного житла за 12 місяців до 1-й квартал 2026. За малої кількості продажів INE медіану муніципалітету не публікує.
- Каталог flatin.pt — опубліковані комплекси; квартири в продажу: активні, вільні та з ціною, підтверджені в джерелі за останні 14 днів, якщо джерело — оголошення. Ціни запитувані, а не ціни угод. Медіану за м² по муніципалітету показуємо від 3 квартир. Остання перевірка: 2026-10-10.
- Барометр flatin — справи про будівельні роботи, що надходять до мерій з відкритими даними (ряд знято 2026-10-11); індекс фіксованої панелі. Справа — не дозвіл і не квартира.
- ADENE — SCE: енергетичні передсертифікати нового житла — лише для контексту; до набору даних цієї сторінки вони не входять.
- Числа кожного випуску закріплено на дату публікації (2026-10-11). Пізніші перегляди джерел потрапляють до наступного випуску, а не до цього.
- Виходить щомісяця, починаючи з 8-го числа, після місячного випуску INE про дозволи на будівництво.
Як цитувати
flatin.pt (2026). Новобудови в Португалії — жовтень 2026. https://flatin.pt/ua/zvit/novobudovy/2026-10/
Дані цього випуску
Таблиця за муніципалітетами та загальнонаціональні числа в CSV і JSON за ліцензією CC BY 4.0: використовувати можна за умови посилання на flatin.pt. Даних ADENE в наборі немає.
CSV · JSON · Список випусків (JSON)
Вбудувати графік
Скопіюйте код на свій сайт: зображення закріплене за цим випуском і веде посиланням на звіт.
<a href="https://flatin.pt/ua/zvit/novobudovy/2026-10/"><img src="https://flatin.pt/api/v1/reports/obra-nova/2026-10/chart.svg?lang=ua" alt="Індекс барометра будівництва flatin — жовтень 2026" width="1064" height="380" style="max-width:100%;height:auto"></a>
Копіювати та використовувати ці числа можна за умови посилання на flatin.pt. Краще, коли посилання веде на цю сторінку: так читач може перевірити число. Умови використання